- - Подробнее

Образец искового заявления об устранении препятствий в пользовании частью квартиры

 

 

 

 

 

У ________районний суд м.Києва

Позивач:______________________

Адреса:_______________________

Відповідач:____________________

Адреса:_______________________    

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

Про усунення перешкод у користуванні майном  

 

_______року ______судом м.Києва було розглянуто цивільну справу за моїм позовом до відповідача та прийнято рішення про визнання за мною за правом спадкування за законом право власності на 1/3 частину квартири №___ у буд.№__ по вул.______ у м.Києві. Рішення вступило в законну силу ____ року.

Таким чином ми з Відповідачем стали співвласниками вищевказаної квартири.У зв’язку з визнанням за мною права власності на нерухоме майно за рішенням суду, у мене виникла необхідність зареєструвати своє право у відповідних органах. 

Таким чином я звернулась до КП БТІ у м. Києві із заявою про реєстрацію права власності на 1/3 квартири  № ____ у буд. № ___ по вул. ________ у м. Києві. Однак згідно п. 3.6. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно -  «Реєстрація прав проводиться після технічної інвентаризації об’єкта, права щодо якого підлягають реєстрації».

Отже, після прийняття моєї заяви, БТІ було прийнято рішення здійснити технічну інвентаризацію 1/3 квартири  № ____ у буд. № ___ по вул. ________ у м. Києві для оформлення свідоцтва на право власності на моє ім’я. Але під час візиту спеціаліста – техніка до квартири № ____ у буд. № ___ по вул. ________ у м. Києві технічну інвентаризацію моєї частини квартири було зробити неможливо, так як цьому неправомірно перешкоджав Відповідач, який відмовився впускати у квартиру техніка з БТІ. Крім цього Відповідач своїми діями не дає мені можливості вільно користуватися моєю частиною у квартирі  № ____ у буд. № ___ по вул. ________ у м. Києві, мотивуючи це своєю незгодою з рішенням ___________районного суду м.Києва від _______ року.

Таким чином на сьогоднішній день я, як власник 1/3 квартири № ____ у буд. № ___ по вул. ________ у м. Києві, фактично позбавлена права на вільне користування та розпорядження своєю власністю за виною Відповідача.

Згідно ст. 16 Цивільного кодексу України, «Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 3) припинення дії, яка порушує право»           

Згідно ст. 391 Цивільного кодексу України, «Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном».                        

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.. 16, 391 ЦКУ, ст.. 4, 5, 118, 119 ЦПКУ, 

 

ПРОШУ: 

 

1. Зобов’язати Відповідача____________ усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні моїм майном: 1/3 квартири № ____ у буд. № ___ по вул. ________ у м. Києві, яка належить мені на праві власності згідно рішення _________ районного суду м.Києва від _________року. а саме: дати можливість працівникам КП БТІ м. Київ провести технічну інвентаризацію 1/3 квартири № ____ у буд. № ___ по вул. ________ у м. Києві, а також дати мені можливість вільно користуватися своєю часткою у цій квартирі та розпоряджатися нею на власний розсуд. 

2. Стягнути з Відповідача витрати на оплату державного мита та витрати на оплату за інформаційно – технічне забезпечення судового розгляду, оплачені мною при пред’явленні позову.                    

 

Додатки: 

Дата.                             Підпис.